Освітлення для спальні

Найбільш заховане від сторонніх очей місце в будинку – це спальня. Оскільки в цьому приміщенні люди відпочивають, сплять, читають і вбираються перед виходів у світ, дуже важливо зробити його максимально комфортним і ергономічним. Тому необхідно особливо ретельно опрацювати питання її освітлення.
Сучасні світильники відкривають широкий простір для декорування будь-якого приміщення. Для спальні необхідно чітке зонування за допомогою світла, що сприяє кращому відпочинку. Також важливо враховувати яскравість світильників – для створення найбільш розслаблюючій атмосфери підходять джерела м’якого розсіяного світла.

Основне світло

Традиційно для спальні використовується три типи освітлення:

  • основний – головна люстра або набір вбудованих приладів;
  • локальне – торшери, нічники;
  • для робочої зони – світильники для туалетних столиків і шаф.

Краще за все в якості основного освітлення підходить невелика люстра. Матовий або кольоровий плафон допоможе привнести в приміщення істотну частку затишку. У спальні добре виглядатиме жовта або зелена люстра – ці відтінки сприяють якісному відпочинку і допомагають знімати напругу. Щоб створити атмосферу пристрасті і чуттєвості, фахівці пропонують використовувати червоні плафони або світлодіодні стрічки. Але таке світло може перешкодити глибокого сну.
За формою найкраще підходять люстри у вигляді кулі і півсфери. Якщо ж в спальні розміщений підвісна стеля, можна скористатися світлодіодними точковими світильниками. З їх допомогою легко створити ефект «зоряного неба». Таке декоративне освітлення напевно припаде до душі романтикам.

Локальне освітлення

Приліжкові світильники – це одна з основних складових інтер’єру спальні. Любителі читання перед сном можуть розмістити біля ліжка невеликі бра (по одному з кожного боку спального місця), нічники або ж встановити на тумбочці невелику настільну лампу. При виборі варто керуватися наступними правилами:

  • використовувати тканинний або паперовий абажур;
  • вибирати плафон м’якою забарвлення;
  • чи не використовувати занадто потужні і яскраві лампочки.

У кімнатах, виконаних в класичному стилі або прованс, можна використовувати дерев’яні абажури. В цьому випадку світильник буде виконувати декоративну функцію.
Також необхідно подбати і про правильне розташування вимикача. Він повинен знаходитися досить низько, щоб можна було вимкнути прилад, не піднімаючись з ліжка. Не менш зручно використовувати сенсорні датчики, що дозволяють включати прилад і регулювати яскравість світла простим дотиком.
Якщо в спальні знаходиться крісло, то поруч з ним дуже стильно буде виглядати підлоговий торшер. Завдяки мобільності приладу, в залежності від потреб в додатковому освітленні, його можна переставляти в різні частини кімнати.

Робоче світло

Додатково слід подбати про висвітлення біля туалетного столика або дзеркала. За відсутності окремої гардеробної кімнати необхідно забезпечити в цих зонах досить хороше освітлення, яке допоможе правильно нанести макіяж і підібрати відповідний одяг. Зазвичай лампи розміщуються симетрично по обидва боки дзеркала або над ним. Для освітлення бажано використовувати LED-лампи з холодною колірною температурою.
Гардероб і шафа-купе також можна обладнати додатковими джерелами світла. Світлодіодні точечні світильники найкраще підходять для цих цілей, так як практично не нагріваються і є пожежобезпечними. Щоб не включати світло кожен раз самостійно, досить оснастити систему спеціальним датчиком, який буде реагувати на відкриття дверцята шафи.